Yorumcu : Emrah Çetin
101 - Küba (u20) - G. Kore (u20)
Tahmin : Alt
Oran : 1.75
Güven : 7/10

Güney Kore'den umutlar yüksekti turnuva öncesi. Asya Şampiyonası'nı kazanıp geldiler Türkiye'ye ancak o turnuvada başarılı olmalarını sağlayan iki önemli ayaktan yoksun çıkacaklar maçlara. Takımın 10 numarası olan ve ustaca kullandığı sol ayağı sayesinde birçok ekibinde takibinde olan Moon Chang Jin belindeki ağrılarına fıtık teşhisi konması sebebiyle ülkesine geri döndü. Moon ile Asya Şampiyonası'daki uyumuyla dikkati çeken ve aynı Moon gibi takımın akan oyun yapısının temelini oluşturan Kim Seung Joon'da apandistinde yaşadığı sorunlar sebebiyle kadrodan çıkartıldı.

Teknik kadro Konkuk Üniversitesi takımında forma giyen Cho Sukjae ile Kwon Changhoon'dan ekstra katkılar alabileceklerini belirtse de, ben çokta umutlu değilim bu açıklamalardan. İleri uçta oynayan ve uzun boyunun avantajını ataklarda kullanmaya çalışan Kim Hyun'a oynanacak uzun toplar dışında pek fazla alternatifi kalmayacak Kore'nin. Moon ile Coon'un olmayışı bu anlamda elini epey güçsüzleştirecek teknik ekibin. Ki zaten Asya Şampiyonası'nın özellikle grup aşamasında savunmayı iyi yapıp bu ikilisinin katkılarıyla sonuca giden bir Kore Cumhuriyeti'ne şahit olmuştuk. Tekli eleme maçları geldiğinde durum otomatikmen değişse de, turnuvanın nasıl oynanması gerektiğinin bilincinde bir ülke Kore. Zaten yapılan genel açıklamalarda da iyi yaptıkları takım savunmasının üzerinde duruluyor. Teknik ekip aynı şekilde iki önemli isimden yoksun olmalarının kendilerini etkileyebileceğini de söylüyor. Özellikle hücum anlamında olacak bu etkilenme.

Raki Küba kendilerinin her ne olursa olsun epey altında bir ülke. Zaten bu bakımdandır ki ne olursa olsun kazanmak gerektiğini söylüyor Kore cephesi. Kıtasında iyi işler yapsada, kıta dışında çokta başarılı işlere imza atamayacak bir Küba kadrosu var önümüzde. Güney Kore galibiyete yakın taraf olsa dahi, iki önemli gol ayağından yoksunken onlara bu orandan güvenmek bana mantıklı gelmiyor. Elemelerde 4 gol atan Moon ile 2 gol atan Joon yokken temkinli davranmakta fayda var. Hücumda zorlanabilirler. Az gol bekliyorum.
 
Emrah Çetin Diğer Açık Tahminleri
Maçın Skorunu Tahmin Edin
Küba (u20)
G. Kore (u20)

0-0'a TL oyna, 85 TL kazan!

Liverpool - Swansea
1
Aston Villa - Preston
ALT
Barnsley - Leeds
ALT
Arsenal - Burnley
1
Roma - Sampdoria
1
Chelsea - Hull
1
Man City - Tottenham
1
Man City - Tottenham
2
Reus Deportiu - Mallorca
1
Real Madrid - Malaga
1
448
Beşiktaş - Darıca Gençlerbirliği
1
451
İstanbul Başaksehir - Yeni Amasyaspor
1
122
Karabükspor - Galatasaray
2
137
Juventus - Lazio
1
136
Osasuna - Sevilla
2
454
Senegal - Zimbabve
1
456
Real Sociedad - Barcelona
ÜST
159
Alanyaspor - Beşiktaş
2
140
Monaco - Lorient
1
456
Real Sociedad - Barcelona
2

Sosyal spor tahminleri